Claire Corlett

Fish Food, Fish Tanks, and More
AK PARTİ EKREM İMAMOĞLU’NUN EKMEĞİNE YAĞ SÜRÜYOR! (Salih Tuna- Gazeteoku – Sesli Makale)

AK PARTİ EKREM İMAMOĞLU’NUN EKMEĞİNE YAĞ SÜRÜYOR! (Salih Tuna- Gazeteoku – Sesli Makale)


23 comments on “AK PARTİ EKREM İMAMOĞLU’NUN EKMEĞİNE YAĞ SÜRÜYOR! (Salih Tuna- Gazeteoku – Sesli Makale)

 1. CHP ve kuyruğuna takılan partiler büyük bir kalkışma planlanıyor bence.
  Bu başörtülü hanımlara yapılan ve sayıları her gün biraz daha artan saldırıların bir mühendislik çalışması olduğu belli.
  Amerika, israil, suudi arabistan, almanya, ingiltere, fransa destekli Gezi benzeri büyük bir kalkışma planlıyorlar diye düşünüyorum.
  Hatırlarsanız ,CHP’li Milletvekili Enis Berberoğlu’nun FETÖ üyesi olmak suçlamasıyla tutuklanmasının ardından ‘Adalet’ sloganının ardına sığınarak Ankara’dan İstanbul'a yürüyüşü başlatmıştı Kemal Kılıçdaroğlu ve aslında esas niyetinin tıpkı 2013 yılında meydana gelen Gezi Kalkışması gibi ‘masumane’ bir eylem gibi göstererek, terör örgütlerinin güvenli limanı Almanya destekli bir iç kaos yaratma projesi olduğu anlaşılmıştı.
  Yukarıda bahse konu ülkelerin beslediği terör örgütleri sempatizanları ile birlikte hareket etmeye devam eden kemal kılıçdaroğlu ve bagajları bir kez daha sokak eylemlerini başlatmayı planlıyor.
  Bu ciddi durum karşısında emniyet birimleri başta olmak üzere tüm yetkilileri dikkatli olmaya davet ediyoruz.

 2. Kanal İstanbul’a kimlerin “tamamen karşı” çıktığına biraz yakından baktığınızda gözbebeklerinde dalgalanan haçlı bayraklarını göreceksiniz!

  Biz sahada kazanıp masada satılan bir tarihi yaşadık. Kaybetmedik; satıldık ve tarih tekerrüre yelteniyor.

  Bugüne dek hep “engellenen” ve “sözde mağdur” olan Ekrem İmamoğlu gerçek yüzünü iyice gösterdi ve “Kanal İstanbul’u yaptırmayacağım” deyiverdi! 

  Seçildiğinden bu yana “ilk kez” mağduru oynayamadı! Asıl “engelleyicinin” kim olduğunu gösterdi.

  Başkan Erdoğan’ın “Otur işine bak” sözlerine karşı İmamoğlu; “Burada oturarak, çalışmayarak, iş üretmeyerek belediye başkanlığı yapmak için seçilmedim” deyince onu İstanbul için üretmeye gelmiş zannedenler oluyor.

  Evet, İBB Başkanı oturmuyor.

  Diyarbakır’a gidiyor! 
  Orada evladı PKK tarafından kaçırılan ailelerin yanına hiç uğramadan; PKK’ya yaslanan HDP’lilere “geçmiş olsun” demeye gidebiliyor!

  HDP İl Binası önünde eylem yapan anne ve babalar; “Evladımızı en son bu binada gördük. Onları buradan Kandil’e götürdüler” diyor.
  Ama İBB Başkanı milletin ailelerine değil, o ailelerin çocuklarını dağa kaçıranların ziyaretine gidiyor!

  Ekrem Bey; “Recep Tayyip Erdoğan beni susturamaz, konuşacağım” diyor!

  Konuş! Ama senin konuştuğun cümlelerin aynısı İsrail’in kanlı duvarlarından, İngiltere’nin giyotinli tarihinden esintiler taşıyor!

  Tarihte örneğine az rastlanır biçimde yapılmış bir planın getirisisin Ekrem Bey!

  100 yıl önce boğazlarından haçlı gemileri geçirmeye çalışan müstevlilerin basit bir çıraklık dönemi eseri gibisin Ekrem imamoğlu !

  Filistin’de; yaraladıkları çocuğun başında ölmesini bekleyen zalimlerin akşam evlerine gidip kendi çocuklarının başını okşarken ortaya yayılan riyakâr kokunun bir benzeri sen konuşurken odamıza doluyor Ekrem imamoğlu !

  “Ey PKK, kapıda bekleyen ailelerin evlatlarını derhal serbest bırak; ben sizi değil onları ziyarete geldim” diyemediğin ve kuramadığın cümlelerinde “barış” kelimesi “anası belli ama babası yüz elli” bir zihniyetin hücreleri gibi sırıtıyor!

  Konuş Ekrem Bey, engelle Kanal İstanbul’u!
  Bir ihanet sarmalı nasıl örülür onu da anlat!
  Bir planla milletin etrafı nasıl çevrilir onu da anlat!

  Şimdi konuşma zamanı, ama hakikati konuşma zamanı:

  Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşları bundan 100 yıl önce, ne olduğu belli olmayan tarihi figürlerin imzaladığı antlaşmalara mahkûm olmak zorunda mı? 

  Milletin ekseriyeti bugün için; “Antlaşmalar yenilenmelidir” diyor!

  Bunun hukuki zemini şayet aşılamıyorsa ilm-i siyasetle bu işler çözülmek zorundadır! 

  Kanal İstanbul hem devasa bir proje hem de bir ilm-i siyasettir!

  Bunu anlayan gerçek vatanseverler sonuna dek mücadele ederken elbet karşılarında isimleri Türkçe ama beyinleri İbranice çalışan bir güruh da olacaktır!

 3. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu seçim döneminde "643 yöneticide 1717 makam aracı bulunuyor" iddiasında bulundu.

  Yeni İBB yönetimi ayrıca araçların pahalıya kiralandığını öne sürdü.

  Yenikapı'ya götürülen araçlar üzerinden 'israf' algısı yapılmak istendi.

  Araçların, kamyonet, hizmet aracı, turizm ekip araçları, personel servis araçları olması vatandaşın tepkisine yol açtı.

  Araçları Yenikapı'ya dizen yeni yönetimin ihtiyaç gerekçesiyle İSKİ'ye 2 Ağustos'ta 997 araç aldığı ortaya çıktı.

  Birim maliyeti ise AK Parti dönemine göre 3 kat fazla.

  İBB’DE israfa son vereceğini, makam aracı saltanatını bitireceğini ileri süren CHP adayı Ekrem İmamoğlu’nun beş yıl boyunca yönettiği Beylikdüzü’nde israfa tavan yaptırdığı ortaya çıktı.

  Belediye hizmet araçlarını, özel makam aracına dönüştüren İmamoğlu, kimin hizmetine sunulduğu belli olmayan 4X4 lüks binek aracı kiralarken, ihalenin teknik şartnamesine, “Araç en düşük 270 beygir olacak” ibaresini de ekletmişti.

  * Seçim döneminde "Akraba hısım ilişkisi bitecek" algısı yapıldı.
  Göreve gelince tanıdıklarını İBB'ye doldurmaya başladı. "Liyakat esasına dikkat edilecek, çalışanlardan hiç kimse işten çıkartılmayacak" denilerek 19 yıllık çalışanların da aralarında olduğu bin 500'e yakın işçiyi sadece SMS göndererek işinden etti.

  Şoförlere 6 bin TL'nin üzerinde maaş verilirken danışmanların maaşı ise 45 bin TL oldu.

  * İBB'nin 23 yıldır aralıksız eğitim veren kurumlarından biri olan İSMEK'i, binalarını depreme dayanıksız olduğu iddiasıyla kapattı.

  Şimdi ise bin 500 yeni eğitimci almak için el altından isim toplayarak kendi kadrolarını yerleştirmek için düğmeye bastı.

  İSMEK'in bağlı olduğu Hayat Boyu Öğrenme Müdürlüğü'ne yeni atama yapılırken, müdürlük bünyesindeki eğitimciler için Avcılar'da CHP ilçe örgütünün önde gelen isimlerinden Murat Aktaş görevlendirildi.

  CHP İstanbul Büyükşehir Grup Başkanvekili Doğan Subaşı 

  CHP'nin İstanbul Büyükşehir'de İmamoğlu'ndan sonra gelen ikinci adamı partinin gizli toplantısında bakın neler anlatıyor…

  ● 3 ay içinde tüm kadrolar değişecek hiçbir AKP'li kalmayacak.

  ● Belediye 4 parçaysa 2'si CHP'nin, 1'i İyi Parti'nin, 1'i HDP'nin yönetiminde olacak.

  ● HDP'lilere verdiğimiz sözleri tutmak zorundayız.
  İyi Partili arkadaşlarımızın buna karşı çıktığını görüyoruz ama şunu bilmeliler ki, İstanbul'u HDP'lilerin oyları ile kazandık. Onlar olmasa kazanma ihtimalimiz yoktu.

  ● AKP'lilerin işten çıkarılması tepkilere neden olabilir. Bunun için profesyonel iletişim desteği alacağız.

  İşten çıkarmaların tamamında toplumun tepkisinin azaltılacağı haber ve belgeler servis edeceğiz.

  ● Medyayı güçlendirme kararı aldık. Türkiye'deki alternatif yabancı kaynaklı medyayı destekleyeceğiz.

  AKP'liler İstanbul'da tasfiye edilirken çok farklı konularda ülke gündemi meşgul edilecek.

  ● Tek bir zarfı (ihaleleri kast ediyor) AKP'liler almayacak.

  Bölüşümleri il başkanları belirleyecek.
  Gerekirse İzmir, Eskişehir veya Güneydoğu'dan hak edişi olan şirketlere zarflar verilecek.

  ● İBB'nin güvenlik personellerini çok hızlı değiştireceğiz. Biliyorsunuz belediyenin güvenliği otomatik silah taşıyabiliyor. Bu birim partinin güvenliği için önemli.

  ● Vakıflar üzerinden tartışmaları büyütmemiz lazım. Bir sonraki seçimde kendi tabanımızı mutlu edemezsek kazanamayız.

  Bunun için onların vakıflarını itibarsızlaştırıp yerlerine kendi vakıf ve derneklerimizi koyacağız.

  ● HDP'lileri kaybetmezsek hiçbir sorun yaşamayız. İstanbul'da bizim için kilit parti HDP. AKP'ye karşı kazanmak için HDP'yi hoş göreceğiz.

  ● Ekrem Bey ortalık sakinleşince Demirtaş'a teşekkür ziyaretinde bulunacak. Avrupa'daki dostlarımız da Demirtaş'ın sürekli gündemde tutulmasını istiyor. Bu ziyaret bunun için çok önemli.

  ● Klasik medya haber siteleri artık yeterli değil. Sosyal medyanın gücü tartışılmaz. Kriz anlarında sosyal medyadan bir taş atıyorsunuz 40 akıllı çıkarmaya çalışıyor. Gerçek ortaya çıkana kadar herkes algıya zaten inanıyor. Artık önemli olan algı. Bu seçimlerde Ekrem Bey bunu ispatladı.

  İşte böyle…

  İmamoğlu ve ekibinin 3 ay içinde yaptıklarına bir bakın…
  Eylem planlarını milim sapma göstermeden uyguladıklarını göreceksiniz…
  Geçmiş olsun İstanbul….

  ÇOCUKLARI SOKAĞA BIRAKTI

  * Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin CHP'li Başkanı Mansur Yavaş, göreve geldiği günden bugüne skandallarıyla gündemden düşmedi. Kamuoyunda büyük tepki çeken icraatlara imza attı. Belediye çalışanlarından 300 kişinin işine son verdi. Daire başkanı atamalarındaki tutarsızlıklarıyla gündem oldu. Ortaya hiçbir proje koyamadığı gibi devam eden tüm projeler durdu.

  * Büyükşehir himayesinde bakımları üstlenen muhtaç çocukların evini kapattı. 47 çocuk sokağa bırakıldı. Bu çocukların kaldığı evde tecavüz olaylarının yaşandığını iddia ederek skandala imza attı. Daha sonra yanlış anlaşıldığını belirterek özür diledi.

  * Her fırsatta Ankara'da ağaç eylemi yapan CHP'nin tüm kurumları Mansur Yavaş'ın Eskişehir yolu üzerinde 80 ağacı kökünden kesmesine sessiz kaldı. Ulaşıma yüzde 30 zam yaptı. Otopark ve su zammını da meclise taşıdı. AK Parti döneminde düzenli ödenen bayram ikramiyeleri de hayal oldu.

  AĞAÇLARI KURUTTULAR

  Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin CHP'li Başkanı Muhittin Böcek göreve geldiğinden beri 4 bin 500 personel, baskılarla sendika değiştirmek zorunda bırakıldı. CHP'li yönetim, AK Partili Menderes Türel döneminde başlayan dev projeleri durdurdu. Aralarında toptancı hali, parklar ve spor tesislerinin olduğu 12 proje rafa kalktı. Neredeyse bitme noktasına gelen Millet Bahçesi de intikam siyasetinden nasibini aldı. 137 dönümlük alan üzerine yapılan Türkiye'nin ilk ve en büyük Millet Bahçesi olacak projeye seçimlerden sonra bir çivi dahi çakılmadı. Bölgeye görsel güzellik katması için dikilen 18 palmiye ağacı ise tek tek kurumaya başladı. Yapılan çimlendirme çalışmaları da bakım yapılmadığı için sararmaya yüz tuttu. Aytemiz Alanyaspor'un kullanımı için geçen şubat ayında temeli atılan spor tesisinin yapımı da Böcek'in talimatı ile durduruldu. Alınan karar Alanya'yı ayağa kaldırdı.

  GELECEĞİMİZLE OYNADI

  Adana Büyükşehir Belediye eski Başkanı Hüseyin Sözlü tarafından gençleri lise ve üniversite sınavlarına ücretsiz hazırlamak için açılan 17 gençlik merkezini, CHP'li yeni başkan Zeydan Karalar kapattı. Ailesinin maddi durumu iyi olmadığı için gençlik merkezinde sınavlara hazırlanan Kübra Gökçek (19), "Zeydan Karalar bizim geleceğimizle oynadı. Kardeşim de buraya gelecekti ama kapatıldığı için gelemiyoruz" dedi. Mardin Artuklu Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü'nü kazanan Rüveyda Nur Doğan (19) ise "Eğer bura olmasaydı ailem beni okutamayacaktı ve hayal ettiğim üniversiteyi kazanamayacaktım" dedi. Karalar Adana Ulaşım şirketinde çalışan 259 kişiyi işten ise tasarruf bahenesiyle çıkardı.

 4. Chp nin bolanları bir bir patlayacak mı dersiniz, tamda kaç yılda bir gelmişken, makama gelmek kolay zor olanı : hak, adalet, doğruluk üzere halka hizmet edip hayır duası alabilmektir.

 5. Bencede ekrem imamoğlunu ciddiye almamak lazım adam kendini parçalıyor son istanbul kanalı olayı da bence böyle amacı kanal değil gündemde kalmak çünki insanlar bu adama verdikleri oydan bin pişman bunu gördükleri için istanbul kanalını bahane edip gündem oluşturmak ancak nafile ne yaparsanız yapın imamoğlu aldığı oyun yarısını alamayacak bir kere milletin gözünden düştüyseniz bir daha o millet dönüp sizin yüzünüze bakmaz imamoğlu bırakın konuşsun Reisimiz ne dedi bu proje Devlet projesidir Kanal İstanbul Allah'ın izniyle yapılacak ………

 6. Elleriyle buyutuyorlar ugrasmasalar ikinci secimi bile alamazdi , yavas ta imam bayildi da magdur edebiyatindan secim kazandilar sevildiklerinden degil

 7. Ekrem imamoglunun aga babalarin erdogana birakin 2023 bir yil daha sabredecek sabirlari kalmadi.. Herseyden bir olay cikartip erken secim ugrasiyorlar. Hedef refarandum. Secimlere hile iaristirip magdur kalma sisteninide ogrendiler. Turjiyeyi bir secim havadina sokup ne libyayla ne suriye ile ne akdenizle ugrasacak gale getirmek istiyorlar. Lakin biz muslumanlar sunu biliriz en buyuk plan bozan ve en buyuk plan yapan Allah tir. La galibe ILLALLAH

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *